امور کنسولی

صدور اولین شناسنامه افراد زیر 15 سال

 روند صدور شناسنامه زیر15 سال

متقاضیان محترم می بایست ابتدا به سامانه میخک  مراجعه نموده و پس از تکمیل فایل های مرتبط و دریافت کد رهگیری از سامانه مذکور، همراه با مدارک ذیل و واریز هزینه ، اقدام نمایند.

 

صدور شناسنامه برای افراد زیر 15 سال

 تقاضای شناسنامه برای فرزندان ایرانی(زیر15سال) ، فقط به صورت حضوری انجام می گیرد.

به منظور جلوگیری از اتلاف وقت شما، از تاریخ 1398/12/12 برابر با 2020/03/02 صدور شناسنامه صرفا با تعیین وقت قبلی امکان پذیر می باشد.  برای دریافت وقت قبلی لازم است در ساعات اداری با شماره تلفن 0769228236 تماس حاصل نماییدتوجه داشته باشید این شماره، فقط جهت تعیین وقت صدور شناسنامه بوده و پاسخگوی سوالات کنسولی نمی باشد.

چنانچه ازدواج زوجین در شناسنامه های ایرانی ثبت گردیده، حضور حداقل یکی از والدین و در صورتیکه ازدواج والدین در شناسنامه های ایرانی ثبت نگردیده باشد، حضور والدین متفقا در سفارت جمهوری اسلامی ایران جهت امضای اسناد و تحویل شناسنامه الزامی می باشد.

متقاضیانی که درخواست صدور شناسنامه برای فرزند را دارند در صورت مسافرت فوری به ایران در اسرع وقت ، حتما سفارت را در جریان امر قرار دهند.  

  

مدارک لازم :

1- تکمیل درخواستنامه

2- اصل شناسنامه  و کارت ملی  والدین

3- اصل گواهی ولادت سوئدی (Personbevis) جدید فرزند به زبان سوئدی یا انگلیسی که مشخصات کامل فرزند و مشخصات کامل پدر و مادر مطابق مندرجات شناسنامه ایرانی در آن درج شده و از سوی اداره مالیات سوئد (Skatteverket) مهر و امضاء شده باشد نمونه Personbevis

(توجه داشته باشید مدرک فامیلی بویس Familjebevis مورد قبول نمی باشد.)

4- واریز مبلغ 220 کرون  به حساب شماره  52771112515 در بانک SEB و ارائه اصل رسید (Kvitto) بانکی

 

نکات مهم :

- جهت اطمینان از انتخاب نام مناسب و مجاز بودن آن قبل از هرگونه اقدام و اخذ Personbevis ، به سایت سازمان ثبت احوال مراجعه نمائید.

- چنانچه مشخصات پدر و مادر در گواهی ولادت (Personbevis) با شناسنامه ایرانی آنان مغایرت داشته باشد بایستی با مراجعه به اداره Skatteverket نسبت به اصلاح آن یا اخذ گواهی تغییر نام (Change Name) اقدام نمایند .

- در صورت وجود هرگونه اختلاف در مشخصات ازدواج در شناسنامه والدین ، ارائه اصل سند ازدواج والدین الزامی است .

- چنانچه فرزند شما که درخواست شناسنامه برای آن را دارید در خارج از سوئد متولد شده باشد بایستی گواهی ولادت صادره از کشور محل تولد را سفارت جمهوری اسلامی ایران در کشور محل تولد تایید و ترجمه نماید .

-- گواهی تعیین کننده ترتیب تولد نوزادان از بیمارستان در صورت 2 ، 3 یا چند قلو بودن فرزند .

- در صورتیکه نام پدر یا جد پدری در شناسنامه با صفت " سید " قید شده باشد، صفت سید ( برای پسر) و سیده یا سادات ( برای دختر) به نام فرزند اضافه خواهد شد .

شماره تماس بخش شناسنامه  0728652376 روزهای چهارشنبه ، پنج شنبه و جمعه ساعت 3 تا 4 عصر