امور کنسولی

ثبت طلاق دو جانبه

روند ثبت طلاق دو جانبه: 

متقاضیان محترم برای ثبت طلاق دو جانبه می بایست ابتدا به سامانه میخک مراجعه نموده و پس از تکمیل فایل های مرتبط و دریافت کد رهگیری از سامانه مذکور، همراه با مدارک ذیل و واریز هزینه ، اقدام نمایند.

توجه: هزینه ثبت طلاق می بایست فقط از طریق سیتسم بانکی به حساب سفارت ( شماره  52771112515 در بانک SEB) واریز و اصل رسید (Kvitto) بانکی تحویل گردد.    

ثبت طلاق دوجانبه

(متقاضیان دارای طلاق سوئدی و طلاق شرعی و حضور زوجین)

  • به منظور ثبت طلاق درشناسنامه، داشتن حکم طلاق قطعی دادگاه های کشور سوئد به انضمام ترجمه فارسی آن که با حضور زوجین و یا وکلای رسمی آن صورت گرفته باشد به همراه طلاق شرعی صادره از مرکز اسلامی امام علی(ع) استکهلم. قابل ذکر است حضور زوجین در بخش کنسولی سفارت برای ثبت طلاق الزامی می باشد.
  • اگر طلاق شرعی صادره توسط مرکز اسلامی ازنوع رجعی باشد ، ثبت طلاق پس از سپری شدن 3 ماه و 10 روز از تاریخ طلاق شرعی امکان پذیر می باشد.

مدارک لازم:

1.تکمیل تقاضا نامه

2.اصل شناسنامه 

3.اصل سند ازدواج

4.اصل حکم طلاق قطعی دادگاه های کشور سوئد که توسط مقامات قضائی صادر کننده، مهر و امضاء شده باشدمنضم به ترجمه فارسی آن  

5.برگه شناسائی(Personbevis) زن و مرد به انگلیسی که توسط ادارهSkatteverket مهر شده باشد.(اگر اسامی زوجین در سوئد تغییر یافته است لازم است گواهی تطبیق اسم قبلی و فعلی از آن اداره اخذ و ارائه گردد)

6.گواهی طلاق شرعی که در مرکز اسلامی امام علی (ع) استکهلم صادر شده باشد:
مرکز اسلامی امام علی(ع) استکهلم به شماره 0858012314 ساعت 11 الی13

توجه: گواهیهای طلاق شرعی که در مراکز دیگر صادر شده باشد معتبر نمیباشد. هموطنان عزیزی که به علت بعد مسافت امکان حضور در استکهلم را ندارند ضمن تماس با مرکز امام علی از چگونگی ثبت طلاق شرعی در شهر محل اقامت خود آگاه شوند

7.اصل رسید(Kvitto) واریز 450 کرون به حساب 52771112515 در (SEB) 


شماره تماس بخش طلاق 0765900664 روزهای چهارشنبه ، پنج شنبه و جمعه ساعات 3 تا 4 عصر