امور کنسولی

صدور گذرنامه مخدوشه

روند صدور گذرنامه الکترونیک 

متقاضیان محترم برای درخواست گذرنامه می بایست ابتدا به سامانه میخک مراجعه نموده و پس از تکمیل فایل های مرتبط و دریافت کد رهگیری از سامانه مذکور، همراه با مدارک ذیل و واریز هزینه ، اقدام نمایند.

 

توجه: هزینه صدور گذرنامه می بایست فقط از طریق سیستم بانکی به حساب سفارت ( شماره  52771112515 در بانک SEB) واریز و اصل رسید (Kvitto) بانکی تحویل گردد.   

مدارک لازم جهت صدور گذرنامه آبدیده و مخدوشه:

(مخصوص کسانیکه گذرنامه ایشان از نظر سفارت جمهوری اسلامی ایران بنا بر دلایل غیرعمد نظیر پاره شدن، خط خوردگی، آب دیدگی و ... مخدوش به حساب آمده و در نتیجه باید گذرنامه تعویض گردد) 
قابل ذکر است حضور متقاضیان صدور اولین گذرنامه یا دارندگان گذرنامه صادره از ایران در سفارت ضروری است.

1- تکمیل فرم درخواست صدورگذرنامه (فرم شماره 101) - یک برگ

2- تکمیل فرم بقاء بر تابعیت (فرم شماره 102) - یک برگ (مخصوص کسانیکه گذرنامه سوئدی دارند)

3- تکمیل فرم درخواست تغییر محل اقامت (فرم شماره 103) - یک برگ (مخصوص کسانیکه کشور محل اقامت آنها در گذرنامه مخدوشه، ایران درج شده است و با دارا بودن مدارک اقامتی قصد تغییر محل اقامت از ایران به سوئد را دارند.)

4- تکمیل فرم درخواست درج مهر خروج ویژه مشمولین (فرم شماره 104) - دو برگ (مخصوص آقایان مشمول خدمت سربازی)

5- تکمیل فرم گزارش مخدوشه (فرم شماره 106) - دو برگ

6- تکمیل فرم اجازه خروج همسر، فرزند یا فرزندان (فرم شماره 107) – یک برگ (مخصوص بانوان متأهل و فرزندان زیر 18 سال)

7- اصل و کپی شناسنامه - دو سری از تمام صفحات در کاغذ A4 (شناسنامه افراد بالای 15 سال باید عکسدار باشند.)

8- کپی کارت ملی - یک برگ در کاغذ A4(در صورت داشتن کارت ملی)

9- کپی از صفحه اول گذرنامه سوئدی یا کارت اقامتی در سوئد - دو برگ در کاغذ A4

10- اصل و کپی گذرنامه مخدوشه - یک سری ، در کاغذ A4

11-  عکس رنگی جدید 4 × 3 تمام رخ با زمینه سفید، بدون عینک، کلاه و شال گردن - چهار قطعه

12-  اصل و کپی کارت پایان خدمت یا معافی- یک برگ در کاغذ A4 (مخصوص آقایان)

13-  اصل گذرنامه پدر/ شوهر، که محل امضاء دارنده گذرنامه در آن توسط وی امضاء شده است. (جهت تطبیق امضاء برای بانوان متأهل و فرزندان زیر 18 سال)

14- پاکت جهت برگشت مدارک که در پست محل ریجستر شده باشد و یا معادل مبلغ 100 کرون تمبر روی پاکت برگشت الصاق شود.  

15-  رسید (Kvitto) واریز مبلغ 1850 کرون برای افرادی  که  قبلا محل اقامت در گذرنامه آنها سوئد درج بوده است.

 16 - رسید (Kvitto) واریز مبلغ 2050 کرون برای افرادی که قبلاً محل اقامت در گذرنامه آنها ایران درج بوده است و درخواست تغییر محل اقامت به سوئد را نیز دارند .

مشمولین خدمت سربازی که درخواست صدور گذرنامه مفقوده و یا مخدوشه را دارند و برای اولین باز نیز متقاضی مهر خروج مشمولین هستند مبلغ 530 کرون وافرادی که برای دومین بار متقاضی مهر خروج مشمولین هستند مبلغ 200 کرون به هر کدام از موارد فوق الذکر اضافه نمایند .

صدور گذرنامه مفقوده و مخدوسه برای افراد زیر 18 سال نیم بها بوده و پنجاه درصد از مبالغ ذکر شده در ردیفهای 16 و 15 را پرداخت نمایند..

توضیحات مربوطه :

- کلیه فرمها بایستی بصورت کامل تکمیل و امضاء شوند و چنانچه فرمهای مربوطه بصورت ناقص تکمیل شده یا فاقد امضاء باشند و یا مدارک بصورت ناقص ارسال شوند، به درخواست شما ترتیب اثر داده نشده و مدارک بدون اقدام برگشت داده خواهد شد.

- در صورتیکه کشور محل اقامت همسر (مرد) در گذرنامه ایرانی سوئد درج شده، باید کپی صفحه اول گذرنامه ایرانی مرد همراه فرم 107 ارسال گردد.

- جهت صدور گذرنامه آبدیده و مخدوشه فرزندان زیر 18 سال، اصل گذرنامه پدر که محل امضاء دارنده گذرنامه در آن توسط وی امضاء شده، باید به همراه فرم 107 ارسال گردد.

- خروج ویژه مشمولین به آقایان متولد بعد از سال 1354 که دارای 18 سال سن و بالاتر که کارت پایان خدمت یا معافی نداشته و حداقل سه سال در خارج از کشور اقامت داشته باشند، تعلق میگیرد.

- تمام کپی های درخواستی باید کاملاً واضح و خوانا در کاغذ A4 گرفته شوند.

- ارسال اصل مدارک هویتی مانند شناسنامه، کارت پایان خدمت یا معافی الزامی میباشد و چنانچه اصل مدارک را در اختیار ندارید از یکی از بستگان خود بخواهید مدارک هویتی شما را به وزارت امور خارجه در تهران (میدان امام خمینی، ساختمان شماره 3، اداره گذرنامه و روادید، بخش مقیمین) و یا دفاتر نمایندگی وزارت خارجه در اکثر شهرهای بزرگ مانند شیراز، اصفهان، تبریز، بوشهر و مشهد و ... برده تا تصویر آن از طریق اداره مذکور برای این نمایندگی فکس گردد.

- یکی از عکسها را در محل مشخص شده فرم درخواست صدور گذرنامه (فرم شماره 101) الصاق نمائید.

- عکس های ارسالی باید رنگی و حداکثر در طول 2 ماه اخیر گرفته شده باشند. لذا از ارسال عکسهای قدیمی و سیاه و سفید خودداری نمائید. عکس های ارسالی خانم ها باید با حجاب کامل اسلامی باشد.

- آقایان بالای 50 سال، نیازی به ارسال اصل و کپی کارت پایان خدمت یا معافی ندارند.

- شماره حساب سفارت جهت واریز وجه:حساب شماره  52771112515 در بانک SEB و ارائه اصل رسید (Kvitto) بانکی

- در صورت داشتن هرگونه سوال در خصوص گذرنامه و تکمیل مدارک، روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه ساعت 3 تا 4 بعدازظهر می توانید با بخش گذرنامه (شماره تلفن- 0739197886 و ایمیل sto.passport@mfa.gov.ir) تماس حاصل فرمائید.