امور کنسولی

ثبت طلاق یک جانبه

روند ثبت طلاق

متقاضیان محترم برای ثبت طلاق می بایست ابتدا به سامانه میخک مراجعه نموده و پس از تکمیل فایل های مرتبط و دریافت کد رهگیری از سامانه مذکور، همراه با مدارک ذیل و واریز هزینهه ، اقدام نمایند.

توجه: هزینه ثبت طلاق می بایست فقط از طریق سیتسم بانکی به حساب سفارت ( شماره  52771112515 در بانک SEB) واریز و اصل رسید (Kvitto) بانکی تحویل گردد.     

ثبت طلاق یک جانبه

به منظور ثبت طلاق درشناسنامه، داشتن حکم طلاق قطعی دادگاه های کشور سوئد به انضمام ترجمه فارسی آن که با حضور زوجین و یا وکلای رسمی آن صورت گرفته باشد به همراه طلاق شرعی صادره از مرکز اسلامی امام علی(ع) استکهلم الزامی است .

درصورت عدم حضور یکی از زوجین در سفارت جهت ثبت رسمی طلاق و امتناع از امضای دفاتر طلاق، طبق مقررات بر اساس درخواست متقاضی این سفارت اقدام لازم را به عمل خواهد آورد قابل ذکر است  ارائه آخرین آدرس و تلفن  فرد غایب از سوی متقاضی الزامی می باشد


مدارک لازم
:

1.تکمیل تقاضانامه

2.اصل حکم طلاق قطعی دادگاه های کشور سوئد که توسط مقامات قضائی صادر کننده، مهر و امضاء شده باشد)به انضمام ترجمه فارسی آن)

3.گواهی طلاق شرعی صادره از مرکز اسلامی امام علی (ع) استکهلم که با حضور زوجین توسط مرکز اسلامی صادر شده است. ( شماره تماس 0858012314 از ساعت 11 تا  15)

4.زوجین در خصوص تعیین نوع طلاق، دقت لازم مبذول نمایند زیرا چنانچه طلاق شرعی صادر شده از نوع رجعی باشد، امکان ثبت آن در سفارت فقط 100 روز پس از تاریخ طلاق شرعی ممکن خواهد بود.

5.برگه شناسائی(Personbevis) متقاضی به زبان انگلیسی که توسط اداره مالیات سوئد( Skatteverket )صادر و مهر شده باشد.(چنانچه نام یا نام خانوادگی متقاضی در سوئد تغییر یافته است لازم است اداره فوق الذکر با صدور گواهی تطبییق، آنرا تائید نماید)

6.اصل شناسنامه عکسدار متقاضی ثبت طلاق

7.تصویر تمام صفحات سند ازدواج (درصورت در اختیار نداشتن این سند بر اساس مشخصات دفتر ثبت ازدواج در صفحه دوم شناسنامه به دفترخانه مذکور مراجعه و رونوشت سند دریافت گردد)

8.اصل رسید(Kvitto) واریز 570 کرون به حساب 52771112515 در (SEB) 

9.پاکت پستی خالی جهت ابلاغ به همسر

***ملاحظه مهم:
 
باعنایت به لزوم مکاتبه و ابلاغ به طرف غائب حضور متقاضی در بخش کنسولی سفارت جهت ارائه اصل مدارک فوق الذکر الزامی است . 


:Post Address

Embassy of the Islamic Republic of Iran, Stockholm
Box 6031
181 06  Lidingö

 

شماره تماس بخش طلاق 0765900664 روزهای چهارشنبه ، پنج شنبه و جمعه ساعات 3 تا 4 عصر