امور کنسولی

صدور اولین شناسنامه بانوان خارجی که با مردان ایرانی ازدواج می نمایند

به استناد بند 6 ماده 976 قانون مدنی جمهوری اسلامی ایران، جهت بانوان خارجی که با مردان ایرانی ازدواج می نمایند شناسنامه ایرانی صادر می گردد.

متقاضیان محترم می بایست ابتدا به سامانه میخک  مراجعه نموده و پس از تکمیل فایل های مرتبط و دریافت کد رهگیری از سامانه مذکور، همراه با مدارک ذیل و واریز هزینه ، اقدام نمایند.


مدارک لازم :


1- درخواستنامه صدور شناسنامه برای بانوی خارجی (206).

2- درخواستنامه استفاده از نام خانوادگی شوهر [205] توسط بانوی خارجی ( درصورت تمایل )

3- اصل گواهی ولادت (Personbevis) به زبان سوئدی یا انگلیسی که مشخصات کامل بانوی خارجی و مشخصات کامل پدر و مادر وی در آن درج شده و از سوی اداره مالیات سوئد (Skatteverket) مهر و امضاء شده باشد(نمونه Personbevis )

(توجه داشته باشید مدرک فامیلی بویس Familjebevis مورد قبول نمی باشد.)

4- اصل شناسنامه ایرانی زوج

5- اصل گذرنامه یا کارت شناسایی معتبر بانوی خارجی و کپی صفحه اول آن .

6- 4 قطعه عکس 4x3 بانوی خارجی با زمینه روشن ، تمام رخ ، بدون عینک و کلاه (مشخصات صاحب عکس در پشت عکس درج شود و عکس با حجاب اسلامی باشد)

7- پاکت سفارشی با درج آدرس متقاضی و الصاق تمبر بر روی آن جهت بازگرداندن مدارک.  

8- واریز مبلغ 220 کرون  به حساب شماره  52771112515 در بانک SEB و ارائه اصل رسید (Kvitto) بانکی

 

نکات مهم :
- چنانچه محل تولد بانوی خارجی کشوری غیر از سوئد باشد بایستی گواهی ولادت صادره از کشور محل تولد ابتدا به تایید نمایندگی کشور محل تولد زوجه در سوئد و سپس به تایید وزارت امورخارجه سوئد برسد. و در صورتیکه بانوی فوق الذکر فاقد گواهی ولادت باشد می تواند با مراجعه به نمایندگی کشور محل تولد خود در سوئد ، گواهی مشخصات ( نام، نام خانوادگی، نام پدر، نام مادر، تاریخ تولد (روز ، ماه ، سال)، شهر و کشور محل تولد و تابعیت زوجه، تابعیت والدین وی) دریافت و پس از تایید وزارت امورخارجه سوئد به سفارت ارائه نماید.
- حضور زوج ایرانی و بانوی خارجی در نمایندگی الزامی است.

به منظور جلوگیری از اتلاف وقت شما، از تاریخ 1398/12/12 برابر با 2020/03/02 صدور شناسنامه صرفا با تعیین وقت قبلی امکان پذیر می باشد.  برای دریافت وقت قبلی لازم است در ساعات اداری با شماره تلفن 0769228236 تماس حاصل نمایید. توجه داشته باشید این شماره، فقط جهت تعیین وقت صدور شناسنامه بوده و پاسخگوی سوالات کنسولی نمی باشد.

✔ شماره تماس بخش ازدواج و طلاق  0728652480 روزهای چهارشنبه ، پنج شنبه و جمعه ساعت 3 تا 4 عصر