امور کنسولی

صدور اولین شناسنامه افراد 15 تا 18 سال

صدور شناسنامه برای افراد 15 تا 18 سال

 

متقاضیان محترم می بایست ابتدا به سامانه میخک  مراجعه نموده و پس از تکمیل فایل های مرتبط و دریافت کد رهگیری از سامانه مذکور، همراه با مدارک ذیل و واریز هزینه ، اقدام نمایند.

تقاضای شناسنامه برای فرزندان ایرانی(  15 تا 18 سال) ، فقط به صورت حضوری با مراجعه والدین و فرزند انجام می گیرد.

به منظور جلوگیری از اتلاف وقت شما، از تاریخ 1398/12/12 برابر با 2020/03/02 صدور شناسنامه صرفا با تعیین وقت قبلی امکان پذیر می باشد.  برای دریافت وقت قبلی لازم است در ساعات اداری با شماره تلفن 0769228236 تماس حاصل نمایید. توجه داشته باشید این شماره، فقط جهت تعیین وقت صدور شناسنامه بوده و پاسخگوی سوالات کنسولی نمی باشد.

 چنانچه ازدواج زوجین در شناسنامه های ایرانی ثبت گردیده، حضور حداقل یکی از والدین  و در صورتیکه ازدواج والدین در شناسنامه های ایرانی ثبت نگردیده باشد، حضور والدین به همراه فرزند در سفارت جمهوری اسلامی ایران جهت امضای اسناد و تحویل شناسنامه الزامی می باشد.   
 
 

مدارک لازم :

 1- درخواستنامه تکمیل شده برای صدور شناسنامه

2- اصل شناسنامه های جدید و کارت ملی والدین

3- دو برگ کارت آثار انگشتان ملصق به عکس درخواست کننده که توسط پلیس سوئد انگشت نگاری، تایید، امضا و مهر شده باشد. (کارت انگشت نگاری در صورت تماس متقاضی با بخش کنسولی، از طریق پست به آدرس وی ارسال خواهد شد.

4- 3 قطعه عکس جدید 4*3  فرزند با زمینه روشن ، تمام رخ ، بدون عینک و کلاه ( مشخصات صاحب عکس در پشت عکس درج شود و عکس خانمها با حجاب اسلامی باشد )

5- اصل و کپی مدرک هویت عکسدار خارجی فرزند بالای 15 سال

6- اصل گواهی ولادت سوئدی (Personbevis) جدید فرزند به زبان سوئدی یا انگلیسی که مشخصات کامل فرزند و مشخصات کامل پدر و مادر مطابق مندرجات شناسنامه ایرانی در آن درج شده و از سوی اداره مالیات سوئد (Skatteverket) مهر و امضاء شده باشد نمونه Personbevis

(توجه داشته باشید مدرک فامیلی بویس Familjebevis مورد قبول نمی باشد.)

7- واریز مبلغ 220 کرون  به حساب شماره  52771112515 در بانک SEB و ارائه اصل رسید (Kvitto) بانکی

 

نکات مهم :

 - جهت اطمینان از انتخاب نام مناسب و مجاز بودن آن قبل از هرگونه اقدام و اخذ Personbevis ، به سایت سازمان ثبت احوال مراجعه نمائید.

- چنانچه مشخصات پدر و مادر در گواهی ولادت (Personbevis) با شناسنامه ایرانی آنان مغایرت داشته باشد بایستی با مراجعه به اداره Skatteverket نسبت به اصلاح آن اقدام نمایند .

- در صورت وجود هرگونه اختلاف در مشخصات ازدواج در شناسنامه والدین ، ارائه اصل سند ازدواج والدین الزامی است .

- چنانچه فرزند شما که درخواست شناسنامه برای آن را دارید در خارج از سوئد متولد شده باشد بایستی گواهی ولادت صادره از کشور محل تولد را سفارت جمهوری اسلامی ایران در کشور محل تولد تایید و ترجمه نماید .

-- گواهی تعیین کننده ترتیب تولد نوزادان از بیمارستان در صورت 2 ، 3 یا چند قلو بودن فرزند .

- در صورتیکه نام پدر یا جد پدری در شناسنامه با صفت " سید " قید شده باشد، صفت سید (برای پسر) و سیده یا سادات (برای دختر) به نام فرزند اضافه خواهد شد .

- حضور افراد بالای 15 سال متقاضی شناسنامه در نمایندگی در هنگام ارائه درخواست الزامی است .

✔ شماره تماس بخش شناسنامه  0728652376 روزهای چهارشنبه ، پنج شنبه و جمعه ساعت 3 تا 4 عصر