امور کنسولی

روادید خانواده (ازدواجی)

به منظور رفع مشکلات بانوان ایرانی که مطابق قانون جمهوری اسلامی ایران با مردان خارجی ثبت ازدواج نموده اند و ارائه تسهیلات بیشتر به همسر و فرزندان خارجی آنان جهت دیدار با بستگان بانوی ایرانی، با رعایت شرایط لازم، امکان دریافت روادید خانواده(ازدواجی) فراهم گردیده است. این نوع روادید می تواند بصورت یک بار یا چند بار ورود صادر گردد. 

 

درخواست روادید خانواده (ازدواجی):

متقاضیان بایستی درخواست روادید خود را در سامانه روادید الکترونیک، پس از تکمیل تمامی اطلاعات مورد نیاز از جمله درج نشانی و شماره تلفن محل اقامت خود در سوئد و ایران و بارگذاری (آپلود) تصویر صفحات شناسنامه بانوی ایرانی که نام همسر و فرزندان خارجی در آن درج شده باشد، ثبت نموده و کد رهگیری را چاپ و به همراه دیگر مدارک لازم، به سفارت ارائه نمایند.  

 

مدارک مورد نیاز:

1.اصل گذرنامه:  گذرنامه متقاضی بایستی حداقل6 ماه اعتبار داشته باشد.

2.برگه ثبت درخواست روادید در سامانه روادید الکترونیک:

3اصل شناسنامه بانوی ایرانی که در آن نام همسر و فرزندان درج شده باشد.

4.کارت اقامت سوئد: متقاضیان دارنده گذرنامه غیر سوئدی و گذرنامه پناهندگی Främlingspass   و مدرک مسافرتی Resedokument، لازم است یک برگ کپی خوانا از پشت و روی کارت اقامت معتبر سوئد ارائه نمایند.

5.بیمه نامه مسافرتی معتبر (توضیحات بیشتر)

6.پرشون بویس(personbevis) :  یک نسخه پرشون بویس از اداره اسکت، که مشخصات کامل متقاضی و نام و محل تولد پدر درج شده باشد.

- درصورتی که متقاضی زن باشد علاوه بر نام و محل تولد پدر، نام و محل تولد شوهر نیز درج شده باشد.

- در صورتی که متقاضی زیر 18 سال باشد نام و مشخصات سرپرست قانونی وی درج شده باشد.

7.اجازه نامه سرپرست قانونی افراد زیر 18 سال: متقاضی کمتر از 18 سال لازم است اجازه نامه سرپرست قانونی خود که نسبت به مسافرت وی به ایران در دفتر NotariusPublicus  تایید شده را همراه دیگر مدارک ارائه نماید. (در صورت حضور سرپرست قانونی در سفارت جهت ارائه مدارک، نیازی به اجازه نامه نمی باشد).

8.پرداخت هزینه روادید و ارائه رسید (Kvitto) بانکی

9.یک پاکت جهت برگشت مدارک: پاکت رجیستر شده توسط اداره پست دارای مشخصات کامل نام و آدرس گیرنده جهت برگشت مدارک

(در صورت مراجعه حضوری به سفارت جهت درخواست روادید فوری، نیازی به تهیه پاکت برگشت نمی باشد.) 

 

تحویل مدارک :

1.از طریق پست به آدرس :  

Islamiska Republiken Irans Ambassad

Box 6031

18106 Lidingö

درصورت درخواست روادید فوری، لازم است بر روی پاکت پستی، عبارت «روادید فوری» درج گردد.

2.حضور در سفارت: دوشنبه لغایت پنج شنبه (بجز تعطیلات رسمی) از ساعت 10:00 الی 12:00

 

توضیحات مهم:

-  از ارسال مدارک ناقص، خودداری نموده در غیر اینصورت مدارک عیناً بدون هیچ اقدامی برگشت داده می شود.

- ارائه هرگونه مدارک جعلی و اطلاعات غیر واقعی, منجر به رد درخواست شده و ممکن است ممنوعیت ورود به ایران را در پی داشته باشد. در صورت مشخص شدن هرگونه مدارک و اطلاعات غیر واقعی پس از صدور روادید، مقامات مرزی  می توانند از ورود متقاضی به ایران جلوگیری نمایند.

 - در صورتی که همسر خارجی و فرزندان در شناسنامه بانوی ایرانی درج نشده باشد می بایست ابتدا با  ارائه مدارک لازم نسبت به درج نام شوهر و فرزندان در شناسنامه بانوی ایرانی اقدام گردیده، سپس روادید خانواده (ازدواجی) درخواست شود.

- کسانی که ازدواج خود را در سوئد به ثبت رسانیده ولی توسط مراجع ایرانی به ثبت نرسیده و در شناسنامه بانوی ایرانی، نام همسر و فرزندان درج نشده باشد می توانند درخواست روادید ورود بستگان نمایند.

- در صورت نیاز به مصاحبه با متقاضی، مراتب جهت حضور در سفارت به اطلاع وی خواهد رسید.

- متقاضیان ایرانی و یا دارای پدر ایرانی می بایست با گذرنامه ایرانی خود به ایران مسافرت نمایند. در صورتی که این افراد ترک تابعیت ایران کرده باشند لازم است سند ترک تابعیت ایران را ارائه نمایند.

- زنان خارجی دارای شوهر ایرانی، ایرانی محسوب شده و می بایست با گذرنامه ایرانی خود به ایران مسافرت نمایند. در صورتی که این افراد به تابعیت اصلی خود بازگشته باشند لازم است سند ترک تابعیت ایران را ارائه نمایند.

- اگر روادید صادر شده 90 روز اعتبار داشته باشد به این معنی است که متقاضی 90 روز فرصت دارد وارد ایران شده و بر اساس مدت اقامت درج شده، در ایران اقامت داشته باشد.

- حداکثر زمان اقامت جهت روادید یکبار ورود، 90 روز و برای روادید دو بار ورود، 30 روز پس از هر بار ورود می باشد.

- پس از ثبت درخواست روادید در سامانه الکترونیکی، درصورت انصراف متقاضی و یا رد درخواست وی، هزینه پرداخت شده، برگشت داده نخواهد شد.

- پیشنهاد می شود پس از موافقت با درخواست روادید، بلیط هواپیما خریداری گردد.

- پیشنهاد می گردد مدارک لازم جهت صدور روادید، 2-1 ماه قبل از تاریخ سفر، تحویل سفارت گردد.

- چنانچه متقاضی پس از ورود به ایران، به هر دلیلی درخواست تمدید مدت اقامت خود را داشته باشد، می‌بایست به اداره کل امور اتباع خارجه نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران مراجعه نماید.

 

 ارتباط با بخش روادید