امروز شنبه  ۹ اسفند ۱۳۹۹
۱۳۹۹/۱۰/۱۴- ۱۹:۱۵ - مشاهده: ۷۸

قاب‌های ماندگار زندگی سردار سلیمانی از نگاه روس ها

قاب‌های ماندگار زندگی سردار سلیمانی از نگاه روس ها

میخائیل دلیاگین نویسنده روسی گفت : ژنرال سلیمانی در نوک پیکان مبارزه با تروریسم قرار داشت و موفقیت‌های بزرگی در زمینه مبارزه با تروریسم بین المللی به دست آورد.

  به سرویس بین الملل گزارش خبرگزاری صدا و سیما از مسکو، مبارزه بی امان با تروریسم بین الملل، دفاع از استقلال حقیقی ایران و آرمان‌های انقلاب اسلامی، حمایت از مظلومان فلسطینی و تلاش برای رهایی قدس شریف از چنگال صهیونیست‌ها، خنثی کننده نقشه‌های شوم آمریکا و رژیم صهیونیستی در منطقه و مدافع حقوق مظلومان عالم، قاب‌های زندگی پربرکت سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، از نگاه شخصیت‌های برجسته و اندیشمندان روسی است.
 میخائیل دلیاگین نویسنده شهیر و رییس انستیتو مطالعات جهان در روسیه گفت: واضح است که ایران نقش پررنگی در ایجاد ثبات در منطقه ایفا می‌کند و همچون روسیه، به این نکته مهم واقف هستند که اگر تروریست‌ها را در خاک سوریه نابود نمی‌کردند، باید با آن‌ها در مسکو و تهران می‌جنگیدند.
 
به عقیده این نویسنده روسی، ژنرال سلیمانی در نوک پیکان مبارزه با تروریسم قرار داشت و موفقیت‌های بزرگی در زمینه مبارزه با تروریسم بین المللی به دست آورد و به همین علت مورد کینه و غضب حامیان تروریست‌ها بود.
وی گفت: ژنرال سلیمانی نقشی کلیدی در مبارزه با تروریسم در سوریه داشت و با اقدامات خود همه طرح‌های آمریکا را خنثی و سرمایه گذاری سنگین واشنگتن برای آینده سوریه را بی ارزش کرد، زیرا آن‌ها با استفاده از اهرم تروریست‌ها، اهداف مهمی در سوریه داشتند، اما ژنرال سلیمانی این اهداف را به شکست کشاند.
ماکسیم شفچنکو، نماینده پیشین مجلس اجتماعی، تحلیلگر و فعال سیاسی نیز در گفتگو با خبرگزاری صدا و سیما گفت: ژنرال قاسم سلیمانی علیه امپریالیسم و دنیای غرب مبارزه کرد و شهید شد، او در مقابل شیطان بزرگ، یعنی آمریکا ایستاد، چراکه بر پایه آموزه‌های انقلاب اسلامی، نمی‌خواست کشورش زیر یوغ آمریکا و غرب باشد.
شفچنکو، دفاع از استقلال حقیقی ایران را رسالت اصلی ژنرال سلیمانی برشمرد و افزود: وی در همین مسیر نورانی به شهادت رسید.
 
به عقیده ماکسیم شفچنکو، هر کسی که در آمریکا رییس جمهور بوده، چه دمکرات و چه جمهوریخواه، سیاست خود را بر مبنای منافع اسراییل تنظیم می‌کند و از نظر آمریکایی‌ها، هر شخص، گروه یا کشوری که برای منافع اسراییل خطرآفرین باشد، تروریست نامیده می‌شود، خواه حزب الله لبنان باشد، خواه سپاه قدس و خواه ژنرال سلیمانی.
ولادیمیر یف سیئف، تحلیلگر ارشد مسایل ژئوپلتیک و رییس انستیتو همگرایی اورآسیا نیز با برشمردن ویژگی‌های منحصربفرد سردار سلیمانی به عنوان استراتژیستی بی نظیر گفت: ژنرال سلیمانی در حقیقت عراق را از فروپاشی و نابودی حفظ کرد و با نقش آفرینی فراموش نشدنی خود، گروه‌های مقاومت در عراق را پایه گذاری کرد.
به عقیده این تحلیلگر ارشد روسی، شهید سلیمانی در میدان نبرد سوریه نیز همچون عراق، نقش حیاتی خود را نشان داد و اجازه نداد طرح‌های خطرناک آمریکا، اسراییل و برخی حکام عرب در سوریه پیاده شود.
 
یف سیئف نقش ژنرال سلیمانی در همراه کردن روسیه در جنگ سوریه و به میدان آمدن حزب الله لبنان برای کمک به ارتش سوریه را انکارناپذیر و خارق العاده دانست و گفت: من به عنوان یک تحلیلگر می‌توانم این را بگویم که همه تلاش‌ها و زحمات طاقت فرسای ژنرال سلیمانی در راستای صلح و امنیت، بازگشت آرامش به عراق و سوریه و مبارزه بی امان با تروریسم بین الملل بود.
ولادیمیر یف سیئف افزود: این اقدامات ثبات ساز ژنرال سلیمانی سبب شده بود که آمریکایی‌ها و اسراییلی‌ها، ژنرال سلیمانی را دشمن شماره یک خود بدانند.
الکساندر دوگین، فیلسوف و نظریه پرداز شهیر روسی، ژنرال سلیمانی را یک قهرمان واقعی، نه تنها برای منافع ایران و جهان شیعه، بلکه برای تمام جبهه مقاومت علیه هژمونی امپریالیسم می‌داند. این نظریه پرداز روسی معتقد است، سردار سلیمانی تلاش آمریکا و غرب برای حاکم کردن اراده خود بر جهان اسلام و غرب آسیا را خنثی کرد.
دوگین افزود: در این رابطه وی دوست بزرگی برای روسیه بود، چرا که روسیه نیز علیه جهان تک قطبی مبارزه می‌کند و هدف مسکو ایجاد جهانی چندقطبی و رها از هژمونی غرب است.
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما