امروز شنبه  ۹ اسفند ۱۳۹۹
۱۳۹۹/۱۰/۱۴- ۱۹:۱۰ - مشاهده: ۷۲

گرامیداشت سالروز شهادت سردار سلیمانی در افغانستان

گرامیداشت سالروز شهادت سردار سلیمانی در افغانستان

برنامه‌های گرامیداشت نخستین سالروز شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در مناطق مختلف افغانستان برگزار شد.

   به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از کابل، «عبدالطیف پدرام» رییس حزب کنگره ملی و نامزد انتخابات گذشته ریاست جمهوری افغانستان امروز در همایشی با عنوان «بررسی نقش شیهد سردار سلیمانی و شهید احمد شاه مسعود در تعیین سرنوشت خاورمیانه» اعلام کرد: احمد شاه مسعود قهرمان ملی افغانستان و سردار شهید سلیمانی دوستان نزدیک و همرزمان حوزه تمدنی مشترک ما بودند و در دفاع از حوزه تمدنی ایران باستان و خراسان زمین نقش حایز به سزایی داشتند.
وی با بیان اینکه دشمنان حوزه تمدنی ما هر دو بزرگوار را به شهادت رساندند، تصریح کرد: سردار سلیمانی و احمد شاه مسعود در برابر اشغالگری آمریکا و توسعه طلبی رژیم صهیونیستی درمنطقه ایستادند و به آن‌ها گفتند که حق ندارید از هزاران کیلومتر دورتر به حوزه تمدنی ما بیایید و سرزمین ما را اشغال و به ما امر و نهی کنید.نامزد انتخابات ریاست جمهوری سابق افغانستان گفت: آمریکا و هم پیمانانش تحمل شکل گیری قدرت‌های منطقه‌ای به ویژه در حوزه تمدنی ما را ندارند و به همین دلیل به دنبال تجزیه سرزمین‌های ما هستند.
«بخشی» عضو حزب کنگره ملی افغانستان نیز سردار سلیمانی را شخصیت باهوش و متفکر منطقه عنوان کرد و افزود: سردار سلیمانی سوریه و عراق را از پرتگاه سقوط نجات داد. وی تصریح کرد: یکی از موفقیت‌های سردار سلیمانی اتحاد بخشیدن کشور‌های منطقه در برابر اشغالگران آمریکایی است، زیرا آمریکایی‌ها به دنبال شعله ور کردن آتش جنگ در منطقه هستند. همزمان با نخستین سالروز شهادت سردار سلیمانی، مراسم‌های ویژه‌ای در کابل و هرات افغانستان برای گرامیداشت شخصیت سردار رشید اسلام برگزار شد.
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما