امروز پنج شنبه  ۱۲ تير ۱۳۹۹
۱۳۹۸/۰۶/۲۷- ۱۲:۵۱ - مشاهده: ۲۷۱

رهبر انقلاب اسلامی: مذاكره با آمریكا در هیچ سطحی انجام نخواهد شد

رهبر معظم انقلاب با اشاره به طرح مجدد موضوع مذاكره از جانب آمریكایی‌ها، هدف آنها از ترفند مذاكره را تحمیل خواسته‌های خود و اثبات تأثیرگذاری فشار حداكثری بر ایران خواندند و بیان كردند: سیاست فشار حداكثری در مقابل ملت ایران پشیزی ارزش ندارد و همه مسئولان جمهوری اسلامی یك‌صدا معتقدند كه با آمریكا در هیچ سطحی مذاكره نخواهد شد.

رهبر معظم انقلاب با اشاره به طرح مجدد موضوع مذاكره از جانب آمریكایی‌ها، هدف آنها از ترفند مذاكره را تحمیل خواسته‌های خود و اثبات تأثیرگذاری فشار حداكثری بر ایران خواندند و بیان كردند: سیاست فشار حداكثری در مقابل ملت ایران پشیزی ارزش ندارد و همه مسئولان جمهوری اسلامی یك‌صدا معتقدند كه با آمریكا در هیچ سطحی مذاكره نخواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رهبر معظم انقلاب اسلامی، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای صبح امروز (سه‌شنبه) در ابتدای جلسه درس خارج فقه در آغاز سال تحصیلی حوزه‌های علمیه، مجالس عزاداری حضرت اباعبدالله علیه‌السلام در محرم امسال را پر رونق‌تر از هر سال دانستند و خاطرنشان كردند: این حقیقت پر معنا نشان می‌دهد كه پیوند مردم با اهل‌بیت علیهم‌السلام یك پیوند مستحكم است و برغم انبوه تبلیغات دشمنان علیه مقدسات و با وجود انواع سرگرمی‌ها و جاذبه‌های گوناگون برای جوانان، با فرا رسیدن محرم، امواج عظیم مردمی كه اغلب نیز جوانان هستند به سمت خیمه حسین‌بن‌علی علیه‌السلام حركت می‌كند و ملت ما در زیر خمیه حضرت اباعبدالله به راه خود ادامه می‌دهد.
ایشان با اشاره به برخی مسائل مهم روز، گفتند: ملت ایران در مواجهه با موج تبلیغاتی گسترده، عظیم و عمیق دشمن علیه كشور و مقدسات در حال تصمیم‌گیری است، البته در مقابل این امواج غالباً پنهان و زیرزمینی كه گاهی در گوشه‌ای از كشور نیز خود را نشان می‌دهد، دستگاه‌های مختلف هوشیار هستند، اما مهم، نقش مردم است.
حضرت‌آیت الله خامنه ای با تأكید بر اینكه زمام بهبود امور كشور به دست مردم و بویژه جوانان است، افزودند: عزم، تصمیم، بصیرت و ایمان مردم می‌تواند كشور را به نقطه مطلوب برساند و بر همین اساس است كه مكرراً بر جدی گرفتن ظرفیت‌های داخلی در همه بخش‌های فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و امنیتی تأكید و تكیه می‌كنیم.
رهبر انقلاب اسلامی‌با اشاره به پیشرفت‌های كشور در علم و فناوری و همچنین خبرهای خوب از بخش تولید، گفتند: در بخش تولید، غفلت‌ها و كوتاهی‌هایی وجود داشته است اما حركت‌های خوبی به سمت اهداف مطلوب در جریان است كه ان‌شاءالله مردم آثار آن را خواهند دید.
ایشان با تأكید بر اینكه علاج مشكلات گوناگون در دست مردم است، افزودند: به بیگانه نباید نگاه كرد، به فلان دولت و فلان دولت نباید امید بست، به نشست و برخاست با دیگران نباید اتكال كرد.
رهبر انقلاب اسلامی افزودند: البته این حرف به معنای بستن باب مراوده با دولت‌های عالم نیست، ما اهل مراوده و گفت‌وگو و نشست و برخاست هستیم اما نباید كارهای كشور را به نشست و برخاست با دیگران موكول كرد. هر چه می‌توانید از امكانات دنیا استفاده كنید اما علاج در داخل كشور، و حل مشكلات به دست مردم است.
ایشان با اشاره به حرف نو و راه جدیدی كه جمهوری اسلامی ایران در دنیا پیش گرفته است، استقبال بیگانگان و عوامل نظام پوسیده سرمایه‌داری غربی از این راه پر افتخار را ناممكن دانستند و افزودند: آنها هر چه بتوانند دشمنی كرده و می‌كنند اما بحول و قوه الهی این كارها به جایی نرسیده و نخواهد رسید و ملت بر دشمنان خود بویژه آمریكا پیروز خواهد شد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در خصوص هدف آمریكایی‌ها از مطرح كردن مجدد موضوع مذاكره با ایران گفتند: همه باید بدانند و توجه كنند كه این یك ترفند است.
جمهوری اسلامی سردرگم نمی‌شود راه ما روشن است
رهبر انقلاب اسلامی‌با اشاره به مواضع متفاوت مقام‌های آمریكایی در خصوص مذاكره افزودند: گاهی می‌گویند مذاكره بدون پیش‌شرط، گاهی نیز می‌گویند مذاكره با ۱۲ شرط. اینگونه سخنان یا ناشی از سیاست آشفته آنها است و یا ترفندی برای سردرگم كردن طرف مقابل. البته جمهوری اسلامی سردرگم نمی‌شود، چرا كه راه ما روشن است و می‌دانیم چه می‌كنیم.
ایشان هدف آمریكایی‌ها از مذاكره را نه یافتن راه‌حل عادلانه، بلكه تحمیل خواسته‌های گستاخانه دانستند و گفتند: این حرف را كه هدف آمریكا از مذاكره، تحمیل است قبلاً بنده می‌گفتم اما آنها این‌قدر گستاخ شده‌اند كه امروز این واقعیت را خودشان هم به زبان می‌آورند.
 برای این نوع مذاكره باید به سراغ همان كسانی بروند كه به عنوان گاو شیرده عمل می‌كنند
رهبر انقلاب اسلامی‌با اشاره به سخنان اخیر یك مقام آمریكایی كه گفته بود باید با ایران سر میز مذاكره بنشینیم و ما فلان چیزها را بگوییم و ایران قبول كند، خاطرنشان كردند: برای این نوع مذاكره باید به سراغ همان كسانی بروند كه به‌عنوان گاو شیرده آنها عمل می‌كنند. جمهوری اسلامی، جمهوریِ مؤمنین، جمهوری مسلمین‌لله و جمهوری عزت است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در ادامه به تبیین اهداف آمریكا از سیاست فشار حداكثری و در عین حال، تلاش برای كشاندن ایران پای میز مذاكره پرداختند و گفتند: سیاست دولت آمریكا، فشار حداكثری به ایران در قالب تحریم‌های گوناگون، تهدید و یاوه‌گویی‌های مختلف است، چرا كه دولت كنونی آمریكا معتقد است با رودربایستی و تعارف نمی‌توان جمهوری اسلامی را به زانو درآورد و وادار به تواضع و قبول كرد.
رژیم آمریكا می‌خواهد فشار حداكثری بر ایران را به عنوان یك سیاست قطعی جا بیندازد
رهبر انقلاب اسلامی افزودند: رژیم ایالات متحده به دنبال آن است كه هم برای رقبای داخلی خود و هم برای اروپایی‌ها این را به‌عنوان یك سیاست قطعی جا بیندازد كه تنها راه مواجهه با ایران، فشار حداكثری است.
ایشان با اشاره به اذعان آمریكایی‌ها و متحدان آنها به ناكام ماندن سیاست فشار حداكثری در به زانو درآوردن ایران، گفتند: هدف آنها از مذاكره این است كه به همه ثابت كنند فشار حداكثری جواب داد و مسئولان جمهوری اسلامی‌بر خلاف آنكه می‌گفتند مذاكره نمی‌كنیم مجبور شدند پای میز مذاكره بیایند، بنابراین تنها راه مواجهه با ایران، فشار حداكثری است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تأكید كردند: اگر دشمن توانست اثبات كند كه فشار حداكثری علاج كار ایران و مؤثر بر روی ایران است، ایران و ملت عزیز ما دیگر روی آسایش را نخواهند دید، چون پشت سر همه سیاست‌های مستكبرانه آمریكا این سیاست قرار خواهد گرفت و از این به بعد، هر چیزی را كه قلدرانه از جمهوری اسلامی مطالبه كنند، اگر به آنها «چَشم» گفتیم، مسئله تمام است اما اگر «نه» گفتیم دوباره فشار حداكثری آغاز خواهد شد.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما