امروز پنج شنبه  ۱۲ تير ۱۳۹۹
۱۳۹۸/۰۶/۲۷- ۱۲:۴۸ - مشاهده: ۲۶۲

ظریف: تنها راه حل بحران یمن؛ پایان بخشیدن به جنگ است

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در دو توئیت جداگانه با اشاره به ارتكاب جرایم جنگی متجاوزین به یمن با حمایت آمریكایی ها نوشت: ۱۰۰ میلیارد دلار تسلیحات متجاوزان نتوانسته جلوی آتش یمن را بگیرد. مقصر دانستن ایران این حقیقت را عوض نمی‌كند و تنها راه حل برای همه پایان دادن به جنگ است.

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در دو توئیت جداگانه با اشاره به ارتكاب جرایم جنگی متجاوزین به یمن با حمایت آمریكایی‌ها نوشت: ۱۰۰ میلیارد دلار تسلیحات متجاوزان نتوانسته جلوی آتش یمن را بگیرد. مقصر دانستن ایران این حقیقت را عوض نمی‌كند و تنها راه حل برای همه پایان دادن به جنگ است.

ظریف در صفحه كاربری خود در توئیتر نوشت:  ایالات متحده در حال انكار واقعیت است اگر فكر ‌كند كه قربانیان بدترین جرایم جنگی طی چهار سال و نیم، هر چه در توان دارند، برای پاسخ انجام نخواهند داد. شاید ایالات متحده خجالت‌زده است كه صدها میلیارد دلار تسلیحاتش نتوانسته با آتش یمنی‌ها مقابله كند. ولی متهم كردن ایران، این را تغییر نخواهد داد. پایان دادن به جنگ، تنها راه حل برای همگان است.

 وزیر امور خارجه اضافه كرد: فقط به این توجه كنید كه ایالات متحده وقتی كه هم‌پیمانانش برای بیش از چهار سال با استفاده از تسلیحات و كمك نظامی ایالات متحده، كودكان یمنی را بمباران كردند، ناراحت نبود. ولی وقتی كه قربانیان یمنی با تنها راهی كه می‌توانند - یعنی با حمله به پالایشگاههای متجاوزین - واكنش نشان دادند، ایالات متحده به شدت دلخور شده است

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما