امروز شنبه  ۹ اسفند ۱۳۹۹
۱۳۹۹/۱۰/۱۴- ۱۹:۰۹

مراسم سالروز شهادت سردار دل‌ها در دمشق

مراسم سالروز شهادت سردار دل‌ها در دمشق

شهر دمشق پایتخت سوریه و به ویژه حرم‌های مطهر در دو روز اخیر شاهد برگزاری مراسم گرامیداشت سالروز شهادت سید الشهدای مقاومت حاج قاسم سلیمانی و همچنین ابو مهدی المهندس و جمعی از هم رزمانشان است.

   به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از دمشق، شهروند سوری که در این مراسم شرکت کرده است می‌گوید: "برای ما مردم سوریه، حاج قاسم پدر مظلومان بود، او برای دفاع از حقوق مردم مظلوم منطقه در برابر استکبار ایستاد. "
عبدالرحمن افزود، " حاج قاسم محبوب دلهاست؛ او از مردان راستین خداست، فرمانده بزرگی است که در مسیر امام حسین (ع) قدم نهاد و جانفشانی کرد. " سخنرانان این مراسم از جمله سرلشکر سلیمان حسن العلی رئیس اداره سیاسی ارتش سوریه از نقش این شهید والا مقام در از بین بردن گروهک تکفیری داعش تجلیل کردند.
محمد سماره مسئول فلسطینی یکی از تشکل‌های دفاع ملی در سوریه از خاطراتش با سردار دل‌ها گفت:"با این فرمانده روز‌های طولانی همراه بودیم و در عملیات البوکمال تحت فرماندهی او جنگیدیم، بعد از آزادسازی این شهر احساس کردم که آزادسازی فلسطین هم دور از دسترس نیست.

شیخ علی درویش یک روحانی اهل منطقه زینبیه (س) در مصاحبه با خبرگزاری صدا و سیما گفت: "اگر خون پاک این شهدا نبود، اگر جانفشانی حاج قاسم و یارانش نبود، ما اکنون در این مکان مقدس نبودیم. " خلاصه سخن آنکه در سوریه مردم، از حاج قاسم سلیمانی به عنوان یک فرمانده دلسوز یاد می‌کنند که در جنگ نیابتی تروریسیت‌ها نه تنها حامی منافع ایران اسلامی‌بود، بلکه جبهه مقاومت را برای رسیدن به یک پیروزی تاریخی علیه جبهه استکبار فرماندهی کرد.
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما