امروز شنبه  ۹ اسفند ۱۳۹۹
۱۳۹۹/۱۰/۱۴- ۱۹:۰۷ - مشاهده: ۷۹

تظاهرات میلیونی عراقی‌ها بر بازپس گیری حاکمیت از اشغالگران آمریکایی

تاکید ملت عراق بر بازپس گیری حاکمیت از اشغالگران آمریکایی

میلیون‌ها شهروند عراقی روز یکشنبه ۱۴ دی ماه در سالروز شهادت سرداران مقاومت حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس در سراسر شهرهای عراق از جمله بغداد راهپیمایی گسترده ای را برگزار و با محکوم کردن اقدام تروریستی ارتش آمریکا در ترور سرداران مقاومت بر ادامه راه شهیدان مقاومت و آزادسازی عراق از وجود نظامیان اشغالگر آمریکایی تاکید کردند.
حضور میلیونی مردم عراق در این راهپیمایی از  چند زاویه قابل توجه و تأمل است .
نخست اینکه این راهپیمائی در شرایطی برگزار شد که در خیلی از کشورها به دلیل شیوع ویروس کرونا مردم از تجمعات خودداری می‌کنند اما وفاداری مردم عراق به سرداران مقاومت نشان داد که حتی این تهدید نیز جلو دار ابراز وفاداری آنها به مقاومت نشده است.
 دوم اینکه شعار مردم عراق در این راهپیمایی شهادت و حاکمیت بود که پیام روشنی برای اشغالگران تروریست امریکایی داشت که مردم عراق آماده اند با فدا کردن جان خود اشغالگران امریکایی را از کشورشان اخراج کنند و حاکمیت عراق را بازپس گیرند.
سوم اینکه این راهپیمایی گسترده نشان داد که توطئه محور صهیونیستی امریکایی و سعودی برای جدا کردن مردم عراق از محور مقاومت و در صدر آن ایران با شکست روبرو شده است.
چهارم اینکه این راهپیمایی گسترده پیام روشنی نیز برای دولت کاظمی نخست وزیر عراق در بر داشت که در اجرای مصوبه پارلمان مبنی بر اخراج نظامیان امریکایی تعلل نورزد.
این راهپیمایی همچنین ثابت کرد که مردم عراق به هیچ وجه در طرح های محور امریکایی صهیونیستی و سعودی برای عادی سازی رابطه با رژیم صهیونیستی قرار نمی‌گیرند و در کنار محور مقاومت به هدف حمایت از ملت فلسطین و آزادسازی قدس شریف از اشغال صهیونیست ها پایبندند.
و در آخر باید گفت که اقدام تروریستی دولت امریکا در به شهادت رساندن سرداران مقاومت نه تنها به تضعیف محور مقاومت منجر نشد بلکه خون این شهیدان والا مقام سبب شد تا اخراج اشغالگران تروریست آمریکایی از منطقه تسریع شود.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما