امروز شنبه  ۹ اسفند ۱۳۹۹
۱۳۹۹/۱۰/۱۴- ۱۶:۱۳

محمد عبدالسلام؛ خروج آمریکا از منطقه تنها راه قصاص خون شهدای فرماندهان مقاومت

محمد عبدالسلام؛ خروج آمریکا از منطقه تنها راه قصاص خون شهدای فرماندهان مقاومت

به نقل از پایگاه خبری المسیره، «محمد عبدالسلام» سخنگوی جنبش انصار الله یمن در مراسم اولین سالگرد شهادت شهیدان سلیمانی و المهندس در صنعاء که با حضور نخست‌وزیر دولت نجات ملی یمن و سفیر ایران برگزار شد،گفت: جنایت ترور این دو فرمانده عظیم الشأن به دست آمریکا، امت اسلامی را احیا کرد.

وی تاکید کرد: این جنایت، عظمت اقدامات این دو شهید علیه توطئه‌های آمریکایی تکفیری را در منطقه آشکار کرد.

سخنگوی انصار الله با تاکید بر اینکه امت اسلامی‌برای ادامه راه این دو شهید عزم خود را جزم کرده است، گفت: برای این دو شهید افتخار بزرگی است که قاتل آنها بزرگترین قاتل در جهان است.

عبدالسلام با تاکید بر اینکه شهید سلیمانی سرباز گمنامی‌بود که اقداماتش در خفا انجام می‌گرفت، افزود: حاج قاسم در ایران متولد شد و اسلام او را برای آزادی فلسطین پرورش داد. شهید سلیمانی پیش از هر چیزی یک سرباز برای دفاع از امت اسلامی و مقدسات آن بود.

وی در پایان از نقش جمهوری اسلامی و رهبری آن در حمایت از ملت یمن علیه تجاوزگری ائئلاف سعودی قدردانی کرد.

به گزارش شبکه خبری العالم، یمن، امروز (شنبه)، شاهد برگزاری مراسم یادبودی برای سالروز شهادت سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی فرمانده سابق نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران و شهید ابومهدی المهندس معاون سابق رئیس سازمان الحشدالشعبی عراق بود.

 این مراسم در صنعاء پایتخت یمن برگزار شد و مقامات این کشور در آن حضور پیدا کردند.

«شمس الدین شرف الدین» مفتی یمن در این مراسم گفت: «اقدام یمن در بزرگداشت اولین سالروز شهادت حاج قاسم سلیمانی و حاج ابو مهدی المهندس، دو شهید امت اسلامی، بیانگر یکپارچگی سرنوشت و موضع امت ماست».

مفتی یمن ادامه داد: «شهید سلیمانی و شهید المهندس توانستند، به عزم مجاهدان عراق، بلاد شام و فلسطین جان ببخشند و طرح استعمار را در نطفه خفه کنند».

شمس الدین شرف الدین در ادامه اظهاراتش گفت: «درست در زمانی که رژیم‌های عربی از یاری فلسطین شانه خالی کردند، سلیمانی برای یاری رساندن به مجاهدان قدس حاضر بود. اعلام وفاداری به صهیونیست‌ها از طرف برخی رژیم‌ها، بازگشت از روش رسالت است».

«عبدالعزیز بن حبتور» نخست‌وزیر دولت صنعاء نیز گفت: «[شهید] سلیمانی و [شهید] المهندس زندگی خود را در راه فلسطین و مسجد الاقصای شریف وقف کردند. مردم یمن همزمان با گرامی داشت یاد فرماندهان شهیدشان، [در این روز] از تمام سمبل‌های امت اسلامی یاد می‌کنند».

نخست‌وزیر دولت نجات ملی یمن افزود: «صف‌بندی ما در برابر هژمونی استعمار برای آزادسازی و استقلال ضروری است. سازشکاران منطقه موضع و روابط مخفیانه خود را با جنبش صهیونیستی آشکار ساختند. آنها مانع ادامه راه مبارزه برای آزادسازی فلسطین نخواهند شد».

بن حبتور در بخش دیگری از اظهاراتش گفت: «مقاومت از تهران آغاز می‌شود؛ از بغداد به دمشق، بیروت، غزه و از آنجا به صنعاء می‌رسد. این مقاومت، مقاومت شریکان در مبارزه است و چون تبعیت کشورهای کوچک عربی نیست».

«حسن ایرلو» سفیر جمهوری اسلامی ایران نیز گفت: «یمن امروز قلب تپنده جبهه مقاومت و دست بالای محور مقاومت و امید جهان است. جانفشانی مردم یمن بیشترین تأثیر را در سطح جغرافیای سیاسی منطقه دارد و با یاری خداوند، این جانفشانی‌ها به یک قدرت منطقه‌ای بزرگ تبدیل خواهد شد».

سفیر جمهوری اسلامی ایران افزود: «محور مقاومت با شهادت فرماندهان حاج قاسم سلیمانی و حاج ابومهدی المهندس تضعیف نشده و شواهد این موضوع بسیار است. تاریخ یمن سراسر تقابل، جهاد و مقاومت است و این تاریخ را رهبر شهید "حسین بدرالدین الحوثی" زنده کرد و رهبر [انصارالله] سید عبدالملک الحوثی نیز اندیشه مقاومت را ادامه داد».

حسن ایرلو همچین تأکید کرد: «یمن با ثبات و پایداری خود در برابر تجاوزها و محاصره، طرح‌های صهیونیستی و استعمار را ناکام گذاشت. جمهوری اسلامی ایران در کنار مردم یمن ایستاده و تجاوزها را برنمی‌تابد و از راه‌حل سیاسی عادلانه در یمن حمایت می‌کند».

سفیر جمهوری اسلامی ایران همچنین گفت:‌ «آمریکا باید بداند که [زمان] حضورش در منطقه به پایان رسیده است آن هم در حالی که جبهه مقاومت با قدرت و اراده‌ای پولادین به راه خود ادامه می‌دهد. کابوس سلیمانی تا ابد به دنبال آمریکایی‌ها خواهد بود. قرار دادن نام من در فهرست تحریم آمریکا نگرانی استعمارگران از تلاش‌های دیپلماتیک در یمن را نشان می‌دهد».

منبع: تسنیم
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما